30.09.2015 r. na miejskim stadionie Polonii odbył się VII Opolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głubczycach

W zawodach wzięło udział 75 osób w tym 51 zawodników z Województwa Opolskiego. Gościliśmy kluby z miejscowości: Czarnowąsy, Głogówek, Kędzierzyn Koźle, Kup, Opole, Strzelce Opolskie, Zawadzkie oraz Głubczyce. W ceremonii otwarcia wzięli udział dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Barbara Rosicka oraz dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Opolskie Ewa Hałambiec.

Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: 500 metrów na rowerach trójkołowych, 1000 metrów oraz 5000 metrów. Nasz ośrodek reprezentowali Denis Marcinek, Kamil Mirga, Patrycja Hołda, Karolina Mirga, Przemek Pasternak, Kamil Sadło oraz Paweł Łazuta. Atmosfera panująca podczas zawodów była cudowna. Zawodnicy dopingowali siebie nawzajem zmuszając startujących do jeszcze większego wysiłku. Mityng kolarski okazał się dla naszych uczniów szczęśliwy gdyż zajęli oni czołowe miejsca.

W kategorii trójkołowców I miejsce zajął Kamil Sadło, a II miejsce Przemysław Pasternak. W kategorii 1000 metrów dziewcząt młodszych I miejsce zajęła Karolina Mirga na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt starszych I miejsce zajęła Patrycja Hołda. W kategorii 1000 metrów chłopców młodszych, II miejsce zajął Kamil Mirga. Na tym samym dystansie w kategorii chłopców starszych II miejsce zajął Denis Marcinek. Na dystansie 5000 m I miejsce zajął Paweł Łazuta. Po tak dobrym występie jest szansa iż nasi zwycięzcy będą mogli spróbować swoich sił na Mistrzostwach Polski!

Organizatorzy składają podziękowania wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz zarządowi Klubu Polonia za umożliwienie przeprowadzenia naszej imprezy na Stadionie Miejskim