Powiatowe Zawody Strażackie

20 września na stadionie Polonii odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP z terenu powiatu głubczyckiego

0

20 września na stadionie Polonii odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP z terenu powiatu głubczyckiego


W zawodach wzięło udział łącznie 14 drużyn w tym 6 kobiecych. Klasyfikacja przedstawia się następująco: w kategorii seniorów 1 miejsce OSP Bliszczyce I, 2 miejsce OSP Bliszczyce II, 3 miejsce OSP Zubrzyce, w kategorii KDP 1 miejsce OSP Dzierżysław, 2 miejsce OSP Baborów i 3 miejsce OSP Raków. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

W obu kategoriach drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary a drużyny, które zajęły 1 miejsca otrzymały talony na zakup sprzętu pożarniczego na kwotę 1500 zł. Nagrody i puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Głubczycach. „Na koniec zawodów wszyscy posilili się strażacką grochówką.

27 września w Dzierżkowicach w gminie Branice odbyły się po raz czwarty ćwiczenia strażaków ochotników z Polski i Czech w ramach unijnego projektu pod nazwą „Wspomaganie działań jednostek ochotniczych straży podczas powodzi”. W ramach ćwiczeń zaprezentowano specjalną przyczepę do dozowania materiałów sypkich o nazwie Neptun, której producentem jest Fabryka Urządzeń Specjalnych z Andrychowa. Po prezentacji strażacy z Polski i Czech wspólnie przećwiczyli różne warianty układania worków z piaskiem z wykorzystaniem wspomnianego urządzenia.

Źródło: Na podstawie artykułu z Głosu Głubczyc, listopad 2015