Głubczyckie Dni Kultury to niewątpliwie jedna z największych atrakcji kulturalnych naszego miasta. W tym roku odbywają się już po raz 25 i trwać będą do 11 listopada


Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ich rozpoczęcie. W ramach Głubczyckich Dni Kultury organizowane są różnego rodzaju koncerty, recitale, występy teatralne w reżyserii pana Waldemara Lankaufa, czy coroczny program integracyjny „Bez Barier” z udziałem dzieci, przygotowany przez panią Marię Farasiewicz.

Koncerty, które są już za nami.

Niezwykłym wydarzeniem był koncert Tia Hunter & Full Swing, który odbył się 14 października na deskach sali widowiskowej głubczyckiego MOK­u. Była to totalna, muzyczna torpeda. Wokalistka była niesamowita. Skład zespołu stanowili wspaniali muzycy Łukasz Święcicki – pianino, Krzysztof Mróz – bass oraz Mirosław Sitkowski na perkusji. Mogliśmy usłyszeć piosenki między innymi z repertuaru Raya Charles’a, czy Amy Winehause. Słuchacze byli zachwyceni, co można było stwierdzić po owacjach, którymi zostali nagrodzeni muzycy.

Jak co roku w ramach Głubczyckich Dni Kultury 15 października odbył się koncert pt. „Nie lękajcie się” poświęcony Janowi Pawłowi II w rocznicę pontyfikatu w reżyserii pana Józefa Kaniowskiego. Na scenie zaprezentował się chór „Feniks” oraz zespół „Dziarski senior”. Pięknym śpiewem zachwyciła pani Beata Krzaczkowska oraz dzieci i młodzież z estradowej grupy MOK. Po zakończeniu koncertu, wszyscy udali się na Plac Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem.

Art Music Trio to zespół, który swoją muzyką uwiódł publiczność 16 października. Niezwykli muzycy Arkadiusz Wiech – gitara klasyczna, Jarosław Mitoraj – gitara basowa, Janusz Korczak – akordeon stworzyli cudowny nastrój. Swoją muzyką przenieśli słuchaczy w podróż po całym świecie grając między i muzykę serbską, francuską, czy kubańską. Było to niezwykle przyjemne uczycie dla ucha.

Teraz czekamy na kolejne wydarzenia odbywające się w ramach 25 Głubczyckich Dni Kultury.

Anna Bieniasz, MOK
http://www.mokglubczyce.com.pl

Poprzedni artykułDzień Weterana – obchody pod pomnikiem
Następny artykułKONCERT – Charli Green, Krzysztof Puma Piasecki 4SET
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804