Turniejem Silesia Cup – 5 września młodzież Technika Głubczyce otworzyła sezon 2015/2016

W pierwszy weekend września do zmagań o punkty przystąpili badmintoniści w czterech kategoriach wiekowych.

W grach pojedynczych chłopców nasz klub wiódł prym zdobywając dwa czołowe miejsce we wszystkich kategoriach. Wśród juniorów pierwsze miejsce zdobył Robert Mirga, drugie miejsce zajął Dawid Mazur. W juniorach młodszych w finale Kordian Kobylnik okazał się lepszy od Jakuba Girenia. W finałowym pojedynku młodzików Maciek Matusz pokonał swojego partnera z gry podwójnej Bartosza Gałązkę z którym zwyciężyli w deblu. Ta sama sytuacja w finale miała miejsce w młodzikach młodszych Szymon Ślepecki zwyciężył swojego partnera w grze podwójnej Jakuba Mazur. Razem też zwyciężyli w deblu a Szymon dołożył jeszcze trzeci złoty krążek w grze mieszanej.

Jeszcze kilka medali zdobyliśmy w grach podwójnych: Juniorzy – Robert Mirga zwyciężył w grze mieszanej, a Dawid Mazur z Martą Broszko zajęli drugie miejsce. Marta Broszko z Moniką Mazur uplasowały się na drugim miejscu w deblu. W juniorach młodszych w grze mieszanej wygrał Kordian Kobylnik drugie miejsce wywalczyli Jakub Gireń z Weroniką Kościółek natomiast w deblu zwyciężyli Jakub Gireń i Michał Bienia.

Zdobyliśmy najwięcej medali spośród wszystkich ekip, także sezon zaczęliśmy obiecująco.

19.09 2015 r. na hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się zawody, które rozpoczęły zmagania najmłodszych badmintonistów w nowym sezonie. Do turnieju przystąpiło blisko sto dzieci z szesnastu klubów byli też młodzi badmintoniści z Czech i Słowacji. Nasz klub zdobył na tej imprezie najwięcej medali. W kategorii U-9 dziewcząt całe podium było nasze pierwsze miejsce zajęła Maja Janko, drugie Oliwia Zielińska a trzecie Julia Zielińska. W kategorii U-11 startowała z powodzeniem również Maja Janko zdobywając srebrny medal.