60 lat Szkoły im. św. Jana Pawła II w Pietrowicach

12 września 2015 roku, był ważnym dniem dla Szkoły im. św. Jana Pawła II w Pietrowicach. Nie tylko ze względu na jubileusz

0

12 września 2015 roku, był ważnym dniem dla Szkoły im. św. Jana Pawła II w Pietrowicach. Nie tylko ze względu na jubileusz


Droga prowadząca do naszego święta była różnorodna. Wyznaczały ją zmiany w strukturze organizacyjnej, kolejni dyrektorzy, zmieniający się nauczyciele i pracownicy szkoły. Te wszystkie lata pełne były wzruszeń, radości, a także chwil trudnych, które musieliśmy pokonywać. Siły i wiary do pokonywania przeszkód dostarczał nam patron, którym 15 lat temu został Jan Paweł II. W związku z tym podejmowaliśmy i podejmujemy różnorodne działania m.in. Marsz Pamięci, Wojewódzki Przegląd Poezji i Pieśni św. Jana Pawła II „Syćko Se Wom Zycom”, konkursy powiatowe, pielgrzymki. Św. Jan Paweł II „żyje” w naszej szkole i naszych sercach.

Jubileusz zaszczycił swoją obecnością Metropolita Krakowski Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz

12 września 2015 roku był dla uczniów i pracowników szkoły dniem wyjątkowym. Wtedy obchodziliśmy nasz podwójny jubileusz. Wydarzenie to było tym bardziej wyjątkowe, że zaszczycił je swoją obecnością Metropolita Krakowski Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz, przyjaciel i towarzysz naszego największego Rodaka, naszego Patrona szkoły z którym spędził w Krakowie a później w Watykanie prawie 40 lat.

Wspólnie z nami przeżywali to wyjątkowe święto także biskup Diecezji Opolskiej Paweł Stobrawa, opolski wicekurator oświaty Rafał Rippel, starosta Józef Kozina, burmistrz Adam Krupa, księża z całego dekanatu na czele z księdzem dziekanem Ryszardem Polaszem oraz wielu innych gości zaprzyjaźnionych z pietrowicką szkołą.

Obchody jubileuszu zapoczątkowała uroczysta msza św. w intencji pracowników szkoły, uczniów i rodziców pod przewodnictwem księdza Kardynała w asyście ks. sekretarza Tomasza Szopa, księdza biskupa, księdza dziekana oraz księdza proboszcza Krzysztofa Wójtowicza oraz innych kapłanów. Metropolita Krakowski wygłosił do wszystkich zgromadzonych homilię. Jego słowa były wzruszające i pełne mądrości, którą się z nami podzielił. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we mszy św., prowadzili modlitwę wiernych, służyli przy ołtarzu, dziękowali Kardynałowi, że zechciał być z nami.

Po zakończeniu mszy w uroczystym przemarszu udano się do szkoły. W szkole pan dyrektor Bogdan Kulik przywitał wszystkich przybyłych na nasze święto. Zwrócił uwagę na działania, które podejmujemy jako placówka posiadająca tak niezwykłego patrona. Podkreślił, że taki patron to jednocześnie wyróżnienie i wielka odpowiedzialność. Tę część uroczystości uatrakcyjnił występ laureatów tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Poezji i Pieśni św. Jana Pawła II. Wiele ciepłych i życzliwych dla naszej szkoły słów skierowali także zaproszeni goście.

Szczególnie ważnym i wyczekiwanym momentem było wystąpienie księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Wspominał on naszego Patrona i opowiadał o różnych sytuacjach, radosnych i trudnych, które razem przeżyli. Wystąpienie Kardynała zakończyło wspólne zdjęcie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Pietrowicach byli bardzo szczęśliwi, że mogli przeżyć tak piękny jubileusz. Był on niezwykły i wyjątkowy. Przed nami kolejne lata ciężkiej pracy. Nie boimy się jednak nowych wyzwań, bowiem nad nami czuwa nasz święty Patron.

Izabela Rostowska

Źródło: Na podstawie artykułu z Głosu Głubczyc, październik 2015
Poprzedni artykułInfo dla osób niepełnosprawnych
Następny artykułMedale Silesia Cup Technika Głubczyce
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804